تامنیل horizon-forbidden-west


در این مقاله قصد داریم بازی Horizon Forbidden West (یا ممکنه بعضیاتون اونو با عنوان بازی Horizon 2 یا با عنوان بازی افق غرب ممنوعه بشناسید) که توسط کمپانی Guerilla Games طراحی شده، رو به طور کامل براتون بررسی کنیم و ببینیم با چه جور بازی ای طرف هستیم و قراره این بازی حرفه ای کی به دستمون برسه و چطور میتونیم از امکانات بازی به نحو احسن استفاده کنیم و از بازی نهایت لذت رو ببریم. پس با ایستگاه بازی همراه باش تا آخر همین مقاله. مطمئنم از خودت بابت خوندن این مقاله تشکر و قدردانی میکنی!

تریلر بازی Horizon Forbidden West

تریلر بازی Horizon Forbidden West همونطور که دیدید یه تریلر تقریبا طولانی هستش که بسیار جذاب و خفنه. یعنی درواقع شما با دیدنش تحملت برای اومدن بازی خیلی کم میشه.

شما شاهد داستان بازی و گرافیک خیره کننده و جزئیات عالی در رابطه با بازی میشی و دشمنانت رو میبینی و نحوه جنگ با اون ها هم کمی برات روشن میشه.

تریلر بازی افق غرب ممنوعه در ابتدا با نجات Erend توسط شخصیت آلوی (Aloy) از دست Raiders شروع میشه.

اوه خدای من! بله درست شنیدید Erend … اون برگشته و حالا توی دردسر افتاده. گیر دشمنان جدیدی که از یک جناح شورشی و از قبیله Tenakth هستند ،افتاده. این دشمنان کنترل حیوانات ماشینی عظیم الجثه رو به دست گرفتند و بسیار قدرتمند و خطرناک شدند.

ما شاهد تهدید جدیدی هستیم که Guerilla Games اون رو “بیماری قرمز” می دونه. این ماده به صورت توده ای کپک زده به شکل انگورای قرمز ( عاشقان انگور قرمز منو ببخشن شبیه تر پیدا نکردم) ظاهر می شه که می تونه محیط اطراف رو آلوده کنه.

آلوی يک روباه آلوده رو پيدا میکنه که در آستانه مرگ هستش. در حال حاضر مشخص نیست که این بیماری قرمز ارگانیک هست و زندگی طبیعی رو فقط درگیر می کنه یا زندگی رباتیک رو هم آلوده می کنه.

مثل فسادی که در بازی اول ربات ها رو درگیر کرده. به نظر می رسه که همین بیماری قرمز مسئول طوفان هاست ، یه گرد و غبار بی نظم به همراه یه باد بی نظم تر و رعد و برق قرمز که آسمونو پوشونده.

در تریلر بازی Horizon Forbidden West میبینیم که خیلی چیزا زیر آب غرق شدن اعم از شهر ها و سواحل و … ویرانه ای زیر آب می بینیم که شبیه کاخ هنرهای زیبا در سانفرانسیسکو هستش که از سواحل شمالی فقط به اندازه 8 دقیقه پیاده فاصله داشته.

چیزای دیگه که ما از بازی افق غرب ممنوعه فهمیدیم اینه که آلوی یه جاهایی کوههای سیرا نوادا (جایی که ماشین جنگی خاموش دیگه ای هست) و ساختمان کشتی Embarcadero در اسکله سانفرانسیسکو رو میبینه.

حالا وقتی گرد و غبار رو از روی تابلویی کنار میزنیم، به زبان چینی ساده “کازینو” خونده میشه ، این میتونه یه نشونه ازین باشه که لاس وگاس رو هم خواهیم دید، البته میتونه بخشی از محله چینی نشین های سانفرانسیسکو باشد (مثل محله ترک نشین های لرستان!).

چند تصویر دیگه از بازی داریم که قله گرد کوههای El Capitan و Half Dome در یوسمیت رو نشون میده ، حدود 200 مایلی واقع در شرق سانفرانسیسکو و منظره گسترده ای از پل Golden Gate سانفرانسیسکو رو هم داریم.

تریلری رو که از بازی Horizon 2 براتون گزاشتیم با دقت ببینید خیلی چیزا براتون روشن میشه و مطمئنم شمام بی صبرانه منتظر میمونید تا کمپانی اونو هر چه سریعتر منتشر کنه و تیم ایستگاه بازی اونو زود برای شما منتظران روی سایت بزاره.

گیم پلی بازی Horizon Forbidden West

در گیم پلی بازی Horizon Forbidden West بنظر می رسه مهمترین آپشن، اضافه کردن ماسک تنفسی و غواصی در زیر امواج آب های سانفرانسیسکو برای آلوی هست. آلوی میتونه بین جلبک های دریایی و نی ها شنا کنه و در واقع یجورایی خودشو پنهان کنه.

آلوی همچنین میتونه لای نیزار ها خودشو پنهان کنه و از دیده شدن نجات پیدا کنه. در حال حاضر مشخص نیست که آیا جنگ زیر آب وجود داره یا نه. و آیا Aloy در زیر آب هم با دشمنان مواجه میشه و اگر مواجه میشه چطور باید بجنگه.

ما در گیم پلی بازی Horizon Forbiden West می بینیم که آلوی در حال صعود از یه صخره شیب دار هستش. از Horizon Zero Dawn انتقاد شده بود که فقط به بازیکنان اجازه داده شده که از بعضی صخره های سنگی کوتاه میتونه صعود کنه، نه اینکه به اونا اجازه بده از هر چیزی مانند Breath of the Wild 2017 صعود کنن. احتمالا این انتقاد در بازی افق غرب ممنوعه تاثیر داشته باشه.

در مورد تراورس ، ما می بینیم که آلوی سوار چیزی مثل اسب میشه که Sunwings نامیده میشن، که شبیه ترکیبی از pterodactyls و کرکس هستن. سازنده نگفته که آیا میتونید با این موجودات پرواز کنید یا نه. اما طرفدارا قطعاً می تونن حسابی امیدوار باشن.

آلوی با قبیله ای میجنگه که ربات های بسیار بزرگ به شکل فیل دارن، این نشون دهنده اینه که بازی Horizon Forbidden West قصد داره نبردهای بزرگتری رو بین جناح های انسان و ماشین ها پیش ببره.

در اینجا “Shellsnapper” رو می بینیم که با آرواره های قدرتمند و قسمت پشتی پوشیده از خزه شبیه لاک پشت بسیار بزرگی هستش. به نظر می رسه که در محیط های باتلاقی زندگی می کنه ، که خب اگه در طول بازی ببینیمش خیلی هم تعجب نمیکنیم از حضورش.

البته یه ماشین بی حرکت رو که از بقایای “شیطان فلزی” هم هست رو می بینیم ، ماشین های بزرگی که طاعون فارو (Faro) رو که برای تموم شدن دنیا بود پخش می کردند.

هنوز کامل مشخص نیست که فقط برای یادآوری بازی قبلی توی گیم پلی هستن یا واقعا قراره کار کنن! به کار افتادن حتی یدونه ازین ماشینا باعث نابودی کلی مناطق اطرافش میشه.

ما به طور خلاصه در بازی Horizon 2 یه تصویر هولوگرامی از یک اژدها رو هم که در اطراف Aloy در یک محیط بیابانی پرواز می کنه رو میبینیم اما خب جا داره بدونید مشخص نیست که این فقط یه تصویر هولوگرامی قراره بمونه یا یه موجود رباتیک واقعیه.

خب حالا یکی از “sunwings” های جدید جدید تو آسمون سانفرانسیسکو در حال پرواز هستش. آنها قطعاً از Glinthawks در Zero Dawn کوچکتر هستند ، اما مشخص نیست که آیا Aloy زورش میچربه که بخواد تسلیمشون کنه و سوارشون بشه یا نه .

درباره دشمنا باید بگم که بعضیاشون مثل SunWings ، Claw-Striders ، Burrowers و Tremor-Tusks هستند که همگی به لطف Raiders شورشی که می تونند اونها رو کنترل کنن خطرناک تر شدند. اما این Tremor-Tusk بزرگ و غول پیکر هستش که به شدت در این گیم پلی حضورش حس میشه.

Lord of the Rings Oliphaunts رو در نظر بگیرین ، با یه ساختار بدیع و چسبیده که برای پشتشون طراحی شده که بشه روشون سوار شد و کنترلشون کرد، حالا اونو با تیزبینی Dino-Riders قاطیش کنید… چه شود! با این دیدگاه خفن تنهات میزارم رفیق.

حالا باید بگم که این تمام اطلاعاتی بود که از کل گیم پلی بازی موجود هستش و الان در حقیقت میتونی خودتو یک Horizon Forbiden West دان (همون همه چی دان خودمون!) بدونی.

داستان بازی Horizon Forbidden West چیست

داستان بازی Horizon Forbidden West یا همون افق غربِ ممنوعه یک داستان هیجان انگیز در دنیای باز هستش و اسم بیشتر مکان ها توی این بازی واقعیه اما خب موجوداتش، سلاح هاش، ماشین آلات و ابزارشون خیلی پیشرفته و از زمان حال خیلی خیلی جلو هستش.

اگر طرفدار و پیگیر این بازی هستی پس حتما در رابطه با بازی قبلی این کمپانی هم اطلاع داری، داستان این بازی دقیقا نیم سال بعد از Horizon Zero Dawn اتفاق افتاده. وقتی که برای اخرین بار در بازی Zero Dawn آلوی رو ترک کردیم اون A.I. HADES رو شکست داده بود. آلوی حقیقت جهان رو فهمیده بود.

مثلا اینکه چطور شکرتی به نامFaro Automated Solutions کنترل ارتش خودش بر روبات های نظامی از دست داد.

یا مثلا چطور آلوی یک کلون از دکتر الیزابت سوبک (Dr.Elisabet Sobeck) هستش. این محقق (همون دکی الیزابت) مسئول پروژه Zero Dawn (شبکه گسترده ای از امکانات شبیه سازی) بوده. حالا بریم سراغ معرفی آلوی…

در بازی Horizon 2 آلوی (Aloy) یک جوون شکارچی از قبیله نورا (Nora) هستش که برای پیدا کردن منشأ “بیماری قرمز” از یوتا (Utah) به سواحل اقیانوس آرام میره. در سفرش به ویرانه های سانفرانسیسکو و سرزمین های ناشناخته غربِ ممنوعه (Forbidden West) قدم میزاره.

این زمانی که در این بازی میبینید بعد از آخرالزمان هستش و زمین در حال نابودیه و بیماری مهار نشدنی بین همه پخش شده و ماشین های فوق پیشرفته در حال نابود کردن مرزهای خودشونن و کسی دلیل این بیماری ها و این نابودی ها رو نمیدونه.

کشف راز ها به عهده Aloy هستش که در سفری که در پیش رو داره با مناطق خطرناکی رو به رو میشه که پر از تهدید های طبیعی و غیر طبیعیه از جمله طوفان های خطرناک، دشمنان قدرتمند و ماشین های نابودگر.

آلوی (Aloy) در بازی Horizon Forbidden West باید با دوستان قدیمی خودش متحد بشه و با گروه های جدیدی که درگیر هستن اتحاد ایجاد کنه تا بتونه زمین رو نجات بده و تعادل و نظم رو به زمین برگردونه و بتونه با این اتحاد دریچه ای به میراث قدیمی و پنهان باستان باز کنه.
آلوی در مسیری که میره اکوسیستم طبیعی رو کشف میکنه مثل دره های سرسبز، بیابونای خشک، کوه های برفی و شهر های ویران شده که اینا هم روی خشکی وجود دارن هم زیر آب!

البته جا داره بگم، HADES توسط Aloy به طور کامل نابود نشده. سیلنس Sylens (با بازی لنس ردیک) ، رهبر سابق سازمان خسوف پرستش HADES و دیوتراگونیست Horizon Zero Dawn ، موفق شد بخشی از HADES رو توی دستگاه شیشه ای مهار کنه و با خودش به یه منطقه کویری ببره.

جایی که یه ماشین جنگی غول پیکر خاموش اونجا وجود داره. اونجا بود که Sylens به HADES گفت که حتما میفهمه چه کسی برای اولین بار سیگنال مخرب رو برای فعال کردن A.I. ارسال کرده. هرچند هنوز مشخص نیست که آیا همه بیماری قرمز مربوط به HADES هستش یا نه.

Sylens ظاهراً به جناح جدیدی پیوسته که عاشق اسیر کردن و فاسد کردن روبات ها هستن.
در داستان بازی Horizon 2 همراه آلوی (Aloy) باشید تا بتونید راز سقوط زمین رو پیدا کنید و یک فصل پنهان در گذشته باستان رو باز کنید.

شخصیت الوی در horizon-forbidden-west

سلاح های بازی افق غرب ممنوعه چیاست

  • Focus Scanner : نکات برجسته کوهنوردی روی دستگیره ها و نقاط چنگ زدن
  • Pull-Caster: به عنوان نوعی قلاب درگیر عمل می کنه که به سرعت در نقطه های مربوط به تقابل x شکل فشرده میشن.
  • Shield-Wing : یک گلایدر هولوگرامی بسیار جالب ؛ این مطمئناً مقایسه ای با The Legend of Zelda: Breath of the Wild خواهد داشت
  • ماسک غواصی: به شما امکان می دهد بدون نگرانی از دستگاه های اندازه گیری اکسیژن در آب غوطه ور شوید. به میل خود کاوش کنید!
  • Aloy همچنین می تونه از ماشین ها استفاده کنه اما خب بدیش یا بهتره بگم قسمت هیجان انگیز بازی اینجاست که Raiders هم می تونن این کارو بکنن.
  • نیزه: Aloy میتونه با نیزه خودش با طیف گسترده ای از امواج سر سخت ترین و نمیر ترین دشمناشم ناک اوت کنه!
  • تیرکمان: تیرکمونای Aloy توی این قسمت نارنجکای چسبنده داره و این خیلی خفنه.
  • پرتابگر: Aloy یه پرتابگر برای شلیکهای منفجر کننده داره
  • بمب های دودزا: برای کور کردن دشمناش
  • همچنین سلاح های قدرتمند دیگه ای هم داره که با کمی دقت به عنوان گیمر میتونی Aloy رو تو رسیدن به هدفش حسابی قدرتمند پیش ببری.
aloy در کنار غول در هوریزون فوربیدن وست

بازی Horizon Forbiden West کی میاد؟

باید بگم تا او جایی که تیم خفن Guerilla Games گفته معلوم شده که تاریخ انتشار بازی Horizon Forbiden West واسه سال 2021 هستش.

ولی خب خیلیا شایعه کردن که آخر 2021 یا نیمه دوم 2021 میاد. اما این حرف تیم سازنده بازی نیست و تاریخ حدودی هم حتی مشخص نکردن و فقط سال انتشار بازی رو بیان کردن.

برای اینکه از این بازی جا نمونی و جزو گیمر های اولیه این بازی جذاب باشی ایستگاه بازی کمکت میکنه. پس دنبالمون کن .

پلتفرم بازی افق غرب ممنوعه

خب پلتفرم بازی Horizon Forbidden West تا جایی که گفته شده برای کنسول ها نسل جدید یا همون ps5 طراحی شده.که البته باید بدونید قطعا توی ps4 هم کار میکنه و لازم نیست واسه یه بازی دستگاهو عوض کنی(که به نظرم حتی ارزش عوض کردن دستگاهم داره).

اما اگه اطلاعات جدیدی از پلتفرم یا هر چیز دیگه ی این بازی بیرون بیاد مطمئن باش تیم ایستگاه بازی در اسرع وقت مقاله رو به روز رسانی میکنه!

نویسنده: تیم ایستگاه بازی
منبع: ign
techradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...