تصویر روی جلد بازی It Takes Two

It Takes Two عنوان دومین بازی متفاوت از شرکت Hazelight است که کوچک و بزرگ را مجذوب خود می‌کند. به جرات می‌توان ادعا کرد که ساعت‌ها نشستن پای سیستم و کنسول و پرداختن به این بازی، هیچکس را ذره‌ای خسته نخواهد کرد. خوشبختانه، علاوه بر انتشار بازی It Takes Two برای کنسول پلی استیشن (PS4 و PS5) و ایکس باکس (Xbox)، امکان دانلود این بازی برای پلتفرم کامپیوتر (PC) نیز فراهم شده است. این بار هم، در بررسی گیم پلی و داستان بی‌نظیر بازی It Takes Two همراه ایستگاه بازی باشید تا باهم از نکات و ترفندهای بدرد بخور این بازی باخبر شویم.

اگر بخواهیم It Takes Two را به فارسی ترجمه کنیم، می‌توانیم عنوان “دو نفر را لازم دارد” یا “دو نفر را می‌طلبد” را برایش بکار ببریم. بازی It Takes Two سبکی اکشن ماجراجویی و پلتفرمر دارد. پلتفرمر یا بازی ویدئویی پلتفرم، به بازی گفته می‌شود که معمولا دو بعدی بوده و بازیکن شخصیت‌هایی را کنترل می‌کند که از روی موانع پریده یا بالا می‌روند. البته اصطلاح سکوبازی نیز توسط برخی گیمرها برای این نوع بازی‌ها بکار برده می‌شود.

بازی It Takes Two توسط استودیوی Hazelight ساخته شده و شرکت Electronic Arts در تاریخ 26 مارس 2021 (6 فروردین 1400) آن را منتشر کرده است. این بازی برای پلتفرم‌های ویندوز (PC)، پلی استیشن 4 و 5 (PS4 و PS5)، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس (Xbox) به بازار عرضه شده است.

بازی It Takes Two دومین بازی شرکت Hazelight است. شرکت Hazelight فعالیت خود را از سال 2014 شروع کرد و اولین بازی آن‌ها، A Way Out نام داشت. در هر دوی این بازی‌ها، چیزی به اسم بازی تک نفره (Single Player) وجود ندارد. جفت این بازی‌ها فقط بصورت دو نفره قابل اجرا است. بازیکنان می‌توانند یا بصورت آنلاین و یا در کنار دوستان خود (با تقسیم صفحه به دو بخش) از این بازی‌ها لذت ببرند.

گیم پلی بازی ایت تیکس تو

بازی It Takes Two یک بازی اکشن ماجراجویی پرشی (سکوبازی) است که برای پلتفرم‌های سونی (PS4 و PS5)، کامپیوتر (PC) و ایکس باکس (Xbox) منتشر شده است.

همانطور که از عنوان بازی ایت تیکس تو پیداست، برای اجرای آن به دو نفر نیاز دارید. نفر دوم هم می‌تواند در کنار شما حضور داشته باشد و هم بصورت آنلاین از جایی دیگر با شما تیم شود. در بخش آنلاین، حتی اگر افراد خود بازی را نداشته باشند، شما می‌توانید از آن‌ها دعوت کنید که در بازی به شما ملحق شوند. چه هم‌بازی شما در کنارتان حضور داشته باشد و چه این بازی را بصورت آنلاین با افرادی از سراسر دنیا بازی کنید، صفحه نمایش شما به دو قسمت تقسیم شده تا هرکدام محیط و فضای مخصوص به خود را داشته باشید و بتوانید اعمال شریکتان را مشاهده کنید.

بازیکنان بجای زن و شوهری بازی می‌کنند که در اثر یک طلسم جادویی، به عروسک تبدیل شده‌اند. آن‌ها باید با همکاری هم و به کمک یک کتاب جادویی به نام دکتر حکیم (Dr. Hakim) رابطه به مشکل خورده خود را مجددا احیا کرده و به دنیای واقعی بازگردند.

با کمی توجه در بعضی بخش‌ها، داستان و گیم پلی بازی It Takes Two چنان رنگ و بوی بزرگسالانه به خود می‌گیرد که ممکن است والدینی که با فرزندان خود مشغول بازی هستند، کنسول را از برق بکشند!

بازی It Takes Two از چند چپتر (فصل) تشکیل شده است که در گوشه و کنارهای حیاط، باغ و خانه این خانواده رخ می‌دهند. حرکات اصلی کودی و می یکسان است اما ابزارهایی که در هر بخش در اختیار دارند با هم متفاوت خواهند بود. این ویژگی زمینه را برای هر یک از بازیکنان مهیا می‌کند تا همیشه انحصار انجام یک عمل خاص را در اختیار خود داشته باشند. اما برای مقابله با دشمن یا حل کردن معماها، بازیکنان نیاز دارند تا باهم همکاری داشته و مهارت‌های خود را با یکدیگر ترکیب کنند. مثلا در اوایل بازی، کودی عسل منفجره شلیک می‌کند که به زنبورها و موانع چوبی می‌چسبد ولی فقط به وسیله چوب کبریت‌هایی که می شلیک می‌کند می‌تواند منفجر شود. تقریبا انجام تمام کارهای بزرگ در بازی، همکاری، ارتباط و صبر هر دو شخصیت را می‌طلبد.

کودی و می درحال شلیک مواد منفجره

داستان بازی It Takes Two چیست؟

ازدواج سالم، درست مثل یک بازی دو نفره است. باید بدانید کی انتظار داشته باشید و کی انتظار طرف مقابل را برآورده کنید، کی بخواهید و کی بدهید، کی صحبت کنید و کی گوش دهید.

It Takes Two داستان زندگی مشترک زن و شوهری به نام‌های مِی (May) و کودی (Cody) را روایت می‌کند که در روابط خود به مشکل خورده‌اند و فکر می‌کنند جدا شدنشان فکر بهتری از باهم ماندنشان است.

در یک سکانس تکان‌دهنده در ابتدای بازی، دختری به نام رز (Rose) را می‌بینیم که بعد از اینکه پدر و مادرش به او می‌گویند که می‌خواهند از هم جدا شوند، به سمت اتاقش می‌دود. اگرچه شنیدن این خبر برای رز سخت است، اما انگار تمام مدت انتظارش را داشته است. رز نه تنها دو عروسک مرد و زن درست کرده تا به واسطه آن‌ها به پدر و مادرش نشان بدهد که دوست دارد آن‌ها چگونه با هم رفتار کنند، حتی کتابی به نام “کتاب عشق” را هم دور از چشم پدر و مادرش خریده است تا بلکه یاد بگیرد که چطور دوباره آن‌ها را عاشق هم کند.

بعد از اینکه رز به اتاقش می‌رود، کتاب و عروسک‌های خود را در دست می‌گیرد. در همین موقع، قطره اشکی از چشمان غمگین او بر روی عروسک‌ها و کتاب می‌افتد که ناخواسته باعث می‌شود تا نیروهای جادویی در خانه آزاد شوند. جادو باعث می‌شود تا روح کودی و می وارد جسم عروسک‌ها شود. حالا این زوج باید یاد بگیرند که چطور دوباره یکدیگر را دوست داشته باشند. کتاب عشق، که کتابی جادویی و سخنگو است و دکتر حکیم (Dr. Hakim) نام دارد، در این راه به آن‌ها کمک می‌کند. تاکید بازی بر این است که اگر زوج‌ها فقط یاد بگیرند که دوباره یکدیگر را دوست داشته باشند، معضل طلاق حل خواهد شد.

در جایی از داستان بازی ایت تیکس تو، کودی و می که تنها راه باطل شدن طلسم را چکیده شدن دوباره اشک دخترشان روی خودشان می‌دانند، تصمیم می‌گیرند تا اسباب بازی مورد علاقه دخترشان که فیلی به نام کیوتی (Cutie) است را از بین ببرند. اما درست مثل عروسک‌هایی که کودی و می تسخیر کرده‌اند، کیوتی نیز به واسطه طلسم جان گرفته است. وقتی کیوتی از نقشه قتلی که برایش کشیده‌اند مطلع می‌شود، برای زنده ماندنش به آن‌ها التماس می‌کند. اما آن‌ها به کشیدنش روی زمین و بردنش به سمت قتلگاه ادامه می‌دهند که در راه یکی از گوش‌های کیوتی به بشکاف (ابزاری که خیاطان برای شکافتن دوخت لباس‌ها از آن استفاده می‌کنند) گیر کرده و پاره می‌شود.

انتخاب‌هایی مثل این، در داستان بازی It Takes Two موج می‌زند. فیلمنامه بازی به قدری کودکانه و ساده نوشته شده است که برای بزرگسالان مفرح نباشد. ولی در عین حال، پر است از صحنه‌هایی که خیلی مناسب کودکان نیست.

کودی و می درحال حل معما

نکات و ترفندهای بازی It Takes Two برای PS4

این که بازی ایت تیکس تو از ژانرها و مراحل متعدد و مختلفی تشکیل شده، ممکن است در بعضی بخش‌های بازی، یک مقدار کار را برای گیمرها سخت کند. خوشبختانه ایستگاه بازی با لیست کردن یک سری نکات و ترفندهای باحال برای بازی It Takes Two، قصد دارد تا کار را برای شما راحت کند. در ادامه برخی از نکات و ترفندهای کاربردی بازی It Takes Two برای کنسول پلی استیشن (PS4) آورده شده است.

 1. با فشار دادن شوک راست (R3)، می‌توانید در هر زمانی موقعیت یارتان را مشخص کنید.
 2. برای اینکه بتوانید ارتفاع بیشتری را بپرید، می‌توانید پریدن از روی دیوارها را امتحان کنید.
 3. در هنگام پرش‌های دوگانه (Double Jump)، تا وقتی پرش اولتان به نقطه اوج خود نرسیده، دکمه پرش (×) را برای بار دوم فشار ندهید.
 4. برای اینکه به زمین ضربه بزنید، بپرید و در حالی که در هوا هستید دکمه دایره را فشار دهید. این حرکت که Ground Pound نام دارد، برای شکستن اشیایی مثل شیشه و بالا انداختن یارتان (در بعضی مواقع) بسیار کارآمد است.
 5. کودی و می می‌توانند به هر دیواری بچسبند. برای این کار، به سمت دیوار بپرید و هنگامی که به دیوار رسیدید دکمه پرش (×) را نگه دارید. البته پس از آن به آرامی به سمت پایین سر خواهند خورد؛ پس کارتان را به سرعت انجام دهید.
 6. اگر نمی‌دانید کجا باید بروید، به دنبال رنگ زرد بگردید. در بازی It Takes Two از رنگ زرد برای مشخص کردن هدف استفاده می‌شود.
 7. در نبرد با بسیاری از غول‌های بازی، باید از سلاح خود غول بر علیه او استفاده کنید. اگر نمی‌دانید چگونه به یک غول دمیج بدهید (صدمه بزنید)، سعی کنید تا راهی پیدا کنید که تیرهایشان را به سمت خودشان برگردانید.
 8. هرگاه صدای دایره زنگی شنیدید، بدانید که یک مینی گیم در نزدیکی شما منتظرتان است. تعداد 25 مینی گیم سرگرم‌کننده و آسان در بازی It Takes Two وجود دارد.
 9. در بیشتر بخش‌های بازی، رنگ سبز به معنی “خوب” و رنگ قرمز به معنی “بد” است.

نویسنده: تیم ایستگاه بازی

منبع: Gameinformer

6 دیدگاه برای “بررسی گیم پلی، داستان، نکات و ترفندهای بازی It Takes Two”

 1. سلام
  من در ps5 دارم این بازی را با پسرم انجام میدهم
  مرحله دوم چیکار کنم که جلو برم؟ فقط چند تا اسپری هست که وقتی میخ بهشون پرت میکنم میترکند و دیگه هرجا میرم فقط دارم دور خودم میچرخم!

 2. سلام
  بخشید من این بازی رو برای بچه های دو قلوم میخوام بخرم که 5 سالشونه
  به نظر شما این به درد بچه های 5 ساله میخوره و از پس کار بر میان یا سخته براشون؟

  • عرض سلام
   باید بگم بله مناسب هست مخصوصا برای افرادی که هم سن هستند یا سن آنها نزیدکه
   و “اکانت های ظرفیتی (دیجیتالی) تمام بازی ها ازجمله این بازی هم برای خرید در سایت ایستگاه بازی موجود هستند.
   اگر بازی موجود نبود، برای اینکه اولین نفری باشی که از موجودیش باخبر میشی، اسم بازی رو به اینستاگرام ایستگاه بازی دایرکت بده.
   دکمه اینستاگرام، بالای همین صفحه موجوده.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...