تصویر روی جلد بازی پرنس اف پرشیا شن‌های زمان (ریمیک)

ریمیک جدید پرنس اف پرشیا شن های زمان؛ عنوان نسخه بازسازی شده بازی قدیمی و خاطره‌انگیز شاهزاده ایرانی از سری بازی‌های Prince of Persia است که طرفداران بسیاری دارد. ایستگاه بازی مفتخر است تا با بیان نکات جالب، به بررسی گیم پلی جذاب و داستان سرگرم‌کننده یکی دیگر از شاهکارهای شرکت بازی‌سازی یوبیسافت بپردازد و در آخر تاریخ دقیق انتشار آن را برای کنسول پلی استیشن 4 (PS4)، ایکس باکس و کامپیوتر (PC) اعلام کند.

نسخه جدید ریمیک شده (بازسازی شده) بازی شاهزاده ایرانی: شن های زمان (Prince of Persia The Sands of Time Remake) که به پرنس اف پرشیا نیز معروف است، یک بازی اکشن ماجراجویی است که توسط شعبه پونه (هشتمین شهر بزرگ هند) شرکت معروف یوبیسافت (Ubisoft) ساخته و منتشر شده است. ریمیک جدید بازی پرنس اف پرشیا برای کنسول پلی‌ استیشن 4 (PS4)، ایکس باکس وان و کامپیوتر (PC) عرضه شده است.

نسخه اصلی بازی Prince of Persia The Sands of Time در سال 2003 و توسط استودیوی بازی‌سازی یوبیسافت به بازار عرضه شد که به عنوان اولین نسخه از مجموعه بازی‌های پرنس اف پرشیا، توانست به خوبی در بین بازیکنان به محبوبیت برسد.

یوبیسافت سعی کرده تا در نسخه ریمسترد بازی، اصالت و محوریت نسخه محبوب اصلی را حفظ کند، اما نه به این معنی که دقیقا شاهد همان نسخه قدیمی باشیم. علاوه بر گرافیک بازی که تغییرات عمده‌ای کرده است، به‌سازی‌های بسیاری نیز در بازی صورت گرفته تا فضای سنتی آن که روایتگر قرن نهم بعد از میلاد مسیح است، به فضای مدرن‌تری تبدیل شود. برای مثال، یوبیسافت حرکات آکروباتیک بیشتری را برای شخصیت پرنس در نظر گرفته و یک سیستم هدف‌گیری نیز به بخش مبارزه بازی اضافه کرده است. البته شما می‌توانید ورژن اصلی (قدیمی) بازی را از منوی اصلی آزاد کرده و بازی کنید.

شرکت یوبیسافت تاکنون بازی‌های بسیار مطرح و پرطرفداری را ساخته و منتشر کرده است که از بین آن‌ها بجز مجموعه پرنس اف پرشیا (Prince of Persia)، می‌توان به سری بازی‌های اساسینز کرید (Assassin’s Creed)، فارکرای (Farcry)، واچ داگز (Watch Dogs)، ری من (Rayman)، جاست دنس (Just Dance)، بیاند گود اند اویل (Beyond Good and Evil)، تام کلنسی (Tom Clancy) و بسیاری عنوان چشمگیر دیگر اشاره کرد.

وقتی کمپانی Ubisoft پتانسیل و قدرت موتور بروز شده Jade که برای ساخت بازی Beyond Good and Evil خلق شده بود را دید، تصمیم گرفت تا از آن برای ساخت نسخه ریمستر شده (Remastered) بازی پرنس اف پرشیا استفاده کند.

دویدن پرنس روی دیوار قصر

گیم پلی بازی Prince of Persia The Sands of Time Remake

در ریمیک جدید بازی پرنس اف پرشیا شن های زمان که برای کنسول های سونی 4 (PS4)، ایکس باکس و کامپیوتر (PC) منتشر شده است، درست مثل نسخه اصلی، بازیکن شخصیت پرنس را کنترل می‌کند. پرنس، شاهزاده‌ای بدون نام (او را پرنس صدا می‌زنند) از یک امپراتوری در ایران است.

بازی جدید شاهزاده ایرانی شن های زمان، از دید سوم شخص ساخته شده است و پرنس قادر است تا در تمام جهات حرکت کند. نوار جون و شن های زمان او در گوشه سمت چپ بالای تصویر برای گیمر قابل ملاحظه خواهد بود. نکته بسیار جالب بازی این است که جون پرنس با نوشیدن آب مجددا پر خواهد شد؛ و چیزی که زیاد است آب! اما یک سری آب‌های جادوئی در بازی وجود دارد که با پیدا کردن آن‎‌ها، حداکثر جون پرنس افزایش پیدا می‌کند. جمع کردن شن نیز، قدرت‌های پرنس را افزایش می‌‍دهد.

در گیم پلی ریمیک جدید بازی پرنس اف پرشیا شن های زمان، دختری به نام فرح (Farah) نیز از یک جایی به بعد پرنس را همراهی می‌کند که اگر کشته شود، شما بازی را خواهید باخت. فرح مجهز به کمانی است که با آن دشمنان را نشانه می‌رود و اگر پرنس در مسیر تیر او قرار گیرد، صدمه (دمیج (Damage)) می‌خورد.

اصلی‌‌ترین حرکت پرنس، دویدنش روی دیوارهاست. (اصلا جمله فلانی دیوار راستو میره بالا از همین پرنس ایرانی گرفته شده!) اما مهارت‌های پرنس، به همین دیوار راست را بالا رفتن ختم نمی‌شود. او می‌تواند از لبه دیوارها آویزان شود، روی میله‌ها و طناب‌ها تاب بخورد، با پرش بین دو ستون از آن‌ها بالا برود و هر حرکت پارکوری که تصورش را هم نکنید انجام دهد.

گیم پلی بازی Prince of Persia The Sands of Time Remake علاوه بر محتوای اکشن شمشیری‌اش که حسابی سرگرم کننده و هیجان‌انگیز است (فن‌هایی داره که شمشیر گلادیاتور و آشیل رو هم میریزونه!)، پر است از معماهایی که بسیار هوشمندانه در بازی بکار رفته است؛ بدون اینکه بازیکن احساس یکنواختی کند. برخی از پازل‌ها و معماهای بازی هم، با همکاری فرح قابل حل خواهد بود.

در طول گیم پلی ریمسترد بازی شاهزاده ایرانی شن های زمان، پرنس با سربازانی مبارزه می‌کند که در یک اتفاق، تحت تاثیر شن های زمان تبدیل به هیولاهای شنی می‌شوند. این هیولاها تنها زمانی خواهند مرد که خنجر زمان (خنجری که می‌تواند زمان را به عقب برگرداند) را به بدن آن‌ها فرو کنید. چراکه خنجر، شن‌های درون آن‌ها را بیرون می‌کشد. پرنس با استفاده از خنجر زمان می‌تواند زمان را برای مدتی نگه دارد، زمان را آهسته کند یا در صورتی که اشتباهی کرد یا مرد، زمان را به عقب برگرداند.

دویدن شاهزاده شمشیر به دست ایرانی روی دیوار

داستان بازی ریمیک پرنس اف پرشیا شن های زمان چیست؟

داستان بازی Prince of Persia The Sands of Time Remake در قرن نهم بعد از میلاد مسیح در ایران باستان رخ می‌دهد. بازی از جایی شروع می‌شود که شخصیت اصلی داستان که شاهزاده‌ای بی‌نام است (او را به اسم پرنس می‌شناسند)، به همراه ارتش پدرش، شاه شارامان (Sharaman)، برای ملاقات با حاکم آزاد (نام شهر) در حال گذر از هند هستند. در بین راه، وزیر یکی از پادشاهان آنجا (The Vizier) که قصد دارد تا با استفاده از شن های زمان از مرگ قریب‌الوقوع خود جلوگیری کند، آن‌ها را گول می‌زند تا به قصر پادشاهشان حمله کنند. چراکه شن های زمان در سردابه‌ای زیر زمین قصر نگهداری می‌شود.

این بندگان خدا هم که خیلی مردمان ساده‌ای بودند، گول وزیر حقه‌باز را خورده و به کاخ شاه حمله می‌کنند. در طول حمله، پرنس خنجر دست‌سازی را پیدا می‌کند که حاوی یک مخزن است و به خنجر زمان معروف است. همچنین، فرح (Farah) دختر پادشاه را اسیر شده پیدا می‌کند.

وزیر پرنس را فریب می‌دهد تا شن‌ها را آزاد کند؛ که این کار باعث می‌شود تا همه (حتی شاه شارامان، پدر پرنس) بجز خود پرنس، فرح و وزیر به هیولا تبدیل شوند. وزیر سعی می‌کند تا خنجر زمان را از چنگ پرنس دربیاورد، اما او فرار کرده و تصمیم می‌گیرد تا با کمک فرح اشتباهات خود را جبران کرده و مانع از تبدیل شدن کل دنیا به هیولا شود.

داستان ریمیک بازی پرنس اف پرشیا شن های زمان به جایی می‌رسد که پرنس به ساعت شنی موجود در یکی از برج‌های قصر دست پیدا می‌کند تا قائله را ختم کند. اما با شک کردن به مقاصد فرح، دچار تردید شده و دست نگه می‌دارد. وزیر آن‌ها را به دام می‌اندازد اما به سختی موفق می‌شوند تا به همراه خنجر فرار کنند و در این بین، سر از مقبره‌ای در زیر شهر در می‌آورند.

رفته رفته شیطنت‌های پرنس کلک قصه ما شروع شده و عشق را با فرح آغاز می‌کند! اما زبان بسته وقتی از خواب بیدار می‌شود، متوجه می‌شود که فرح به همراه خنجر زمان فلنگ را بسته است. پرنس به دنبال فرح می‌گردد تا سرانجام او را در حالیکه از دست هیولاها به بالای یک ساعت شنی پناه برده است پیدا می‌کند. طی اتفاقاتی، فرح برای نجات پرنس خود را فدا می‌کند. (آدم اشک تو چشماش جمع میشه!)

در این بخش از داستان بازی Prince of Persia The Sands of Time Remake که پرنس مشغول گریه زاری برای مرگ فرح است، وزیر به او پیشنهاد زندگی ابدی را در ازای خنجر زمان می‌دهد. پرنس نمی‌پذیرد و به جای آن، خنجر را از روی خشم و عصبانیت به درون ساعت شنی فرو می‌کند. اتفاقی شگفت‌انگیز رخ می‌دهد؛ زمان به قبل از حمله به قصر پادشاه برمی‌گردد در حالیکه پرنس خنجر و خاطراتش را به همراه دارد. پرنس می‌شتابد تا فرح را از قصد و خیانت وزیر با خبر کند که وزیر به سراغش می‌آید. در آخر پرنس وزیر را کشته و خنجر را به فرح، که یک کلمه از حرف‌های او را باور نمی‌کند، برمی‌گرداند.

تاریخ دقیق انتشار بازی شاهزاده ایرانی شن های زمان برای PS4

تاریخ دقیق عرضه ریمیک جدید بازی پرنس اف پرشیا شن های زمان برای کنسول پلی استیشن 4 یا همان PS4 از سوی یوبیسافت، 2 بهمن 1399 اعلام شده بود که به تاخیر خورد. Ubisoft در بیانیه‌ای اعلام کرد که این زمان به تیم سازنده بازی این امکان را می‌دهد تا این محصول را به ریمیکی تبدیل کند تا در عین نزدیک بودن به نسخه اصلی، فضای تازه‌ای را برای بازیکنان بوجود بیاورد.

به همین خاطر، تاریخ انتشار بازی Prince of Persia The Sands of Time Remake برای سونی 4 (PS4)، ایکس باکس و کامپیوتر (PC) به تقریبا دو ماه بعد یعنی در تاریخ 28 اسفند سال 1399 موکول شد.

نویسنده: تیم ایستگاه بازی

منبع: Gamespot

3 دیدگاه برای “بررسی گیم پلی و داستان ریمیک بازی پرنس اف پرشیا شن های زمان برای PS4”

 1. سلام مرسی واسه این داستان و گیم پلی کامل و روانی که نوشته اید
  این بازی یکی از خفنایی هست که بازی کردم
  دم بچه های ایستگاه بازی گرم دوستون داریم

  • عرض سلام
   ممنونم واسه اینهمه حال خوبی که شما به ما میدید و ما هم سعی میکنی با انرژیه بیشتر در صنعت بازی های ویدویی فعالیت کنیم
   و همیشه برای شما داستان ها، گیم پلی، تکنیک و ترفند های خفن تری بنویسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...