تامنیل کاور بازی smite

اسمایت (Smite) بازی خفن دیگه ای که قصد داریم انقد ازش کامل برات بگیم که وقتی وارد بازی میشی هیچ چیزی باعث نشه که نگران بشی و فک کنی که نمیتونی ادامه بدی. ایستگاه بازی طبق معمول همه تلاششو کرده تا تمام اطلاعاتی که درباره بازی اسمایت منتشر شده رو برات خلاصه و مفید به صورت یک جا جمع کنه تا هم از سرگردونی دربیای هم از بازی و چیزایی که ازش میدونی لذت ببری. تا ته مقاله باشیا هر خطش یه چیز واسه گفتن داره! خیلی توجه کن به ادامه مقاله

تریلر بازی Smite (اسمایت)

تریلر بازی اسمایت (Smite) که برات قرارش دادیم و پیشنهادم اینه که حتما ببینیدش، یه تریلر عالی در حد سینمایی کار شده. ما خدایان رو میبینیم که با نیرو های فرا زمینی خودشون درحال مبارزه و جنگ هستن.

نیروهای شیطانی، نیروهای فرا طبیعی و فرا انسانی در این بازی قابل مشاهدس. میبینیم که دشمنا سخت جون به عزرائیل میدن و نباید فکر کنی چون نیرو های خارق العاده داری می تونی خیلی زود شکستشون بدی.

تریلر بازی اسمایت گویای خیلی موارد هستش، اینکه شخصیت ها میتونن با نیروی خودشون به درون جسم و روح شخصیت های دیگه نفوذ کنن و کنترلشون رو به دست بگیرن. البته نه همیشه. ما میبینیم که هم موجودات غیر انسانی وجود دارن و هم موجوداتی شبیه به انسان با نیروی های افسانه ای.

تریلر بازی نشون دهنده گرافیک نسبتا خوبی هستش و جزئیات مشهوده و صدا گزاری تقریبا حرفه ای ایجاد شده. در واقع توی یه بازی با سطح بالا اولین چیزی که یه گیمر رو جذب میکنه گرافیک عالی و بعد صدای خوب در بازی هست. چون این دو مورد درواقع باعث هیجان و لذت در بازی میشن. خداروشکر بازی اسمایت هر دو مورد رو در حد انتظار رعایت کرده(که با دیدن تریلری که گذاشتیم خودت متوجه عرایض من میشی) و با خیال راحت میتونی از بازی لذت ببری.

گیم پلی بازی Smite (اسمایت)

گیم پلی بازی اسمایت یا اسمیت یک بازی سوم شخص هستش که گیمر عزیزی که شما باشی چهره خدایان اسطوره ای رو به خودت میگیری و توی جنگ شرکت میکنی. این یک بازی تیمی هستش که با استفاده از قدرت و تاکتیک های تیمت علیه خدایان دیگه میجنگی که گاهی اونا تحت کنترل بازیکنای دیگه هستن و بعضیاشون بازیکن حقیقی نیستن.

بازی خفن Smite که یه بازی تو ژانر اکشن و رایگان هستش، به شما این امکان رو میده که با نماد های افسانه ای، خدا گونه بشید، به عنوان Medusa دشمنان خودتونو به سنگ تبدیل کنید، یا قدرت الهی خودتونو به عنوان یکی از +100 خدایی که تو بازی هست اجرا کنید.

بازی smite حالت های مختلفی داره که بزرگترین حالتش Conquest هستش. در این حالت گیمرای عزیز به دو تیم 5 نفره تقسیم میشنو با هم به مبارزه میپردازن. البته قبل از ورود هر بازیکن به نقشه مقداری طلا به هرکدومشون داده میشه تا بتونن اقلام مورد نیازشونو تهیه کنن.

اقلامی که خریداری میشه به توانایی های شما کمک میکنه پس باید خوب حواستونو جمع کنید تا وسایل مورد نیاز با قابلیتهای درست و حسابی رو تهیه کنید. اگر هدفتون آسیب بیشتر به دشمنه باید وسایل مورد نیاز مخصوص به این هدفو برداری ولی اگر هدفت محافظت از تیمته پس مراقب باش داری چی انتخاب میکنی.

در گیم پلی Smite ، نقشه ای که شما توی اون به جنگ میپردازید 3 خط مداوم از یه طرف نقشه تا طرف دیگه وجود داره که از هر خط با یه ققنوس دفاع میشه که البته هر ققنوس خودش یه جفت برج دفاعی داره.

حواستون جمع باشه چون ققنوس ها و برج ها به دشمنانی که خیلی بهشون نزدیک بشن خسارت های زیادی وارد میکنن. باید بدونید که هدف از هر مبارزه در گیم پلی اسمایت نابودی ققنوس ها و تایتان (یک موجود غول پیکر که اگر میخواید برنده شید، اون باید شکست بخوره) تیم مقابل هستش.

سربازان کوچیکی توی بازی وجود دارن که اصطلاحا به اسم مینیون ها ازشون یاد میکنیم، این مینیون ها حمله های ضعیفی میکنن و در امتداد خطوط میدوند تا اینکه با حمله مواجه بشن و بلافاصله اونا هم حمله میکنن.

کماندارا نه تنها به بازیکنان و مینیون ها بلکه به برج ها ، ققنوس ها و تایتان هم حمله میکنن. در واقع حضورشون برای آسیب رسوندن کامل بازیکنان به این هدفایی که گفتم ضروریه. مواضع دفاعی، اولویت های دشمن رو نسبت به بازیکنان در اولویت قرار میده، یجورایی به بازیکن این امکانو میده که بدون خسارت سنگین، به برج دشمن حمله کنه.

اگر هیچ کاراکتری نباشه یا گیمر به بازیکن دشمن زیر برجشون حمله کنه، برج ها ساکت نمیشینن و به گیمر حمله و شلیک میکنن. در این صورت اگر دیدید به پیسی خوردید و راه پس و پیش ندارید و دارید از بین میرید، بعد از 10 دقیقه (حداقل) میتونی تصمیم به تسلیم شدن بگیرید ولی این تصمیم باید رای اکثریت تیم رو داشته باشه (4 به 1).

توی این بازی برقراری ارتباط با تیمت عنصر اصلی پیروزی هستش. جالبه بدونید که بازی اسمیت دارای VGS یا سیستم هدایت صوتی هستش که به شما این امکانو میده که با هم تیمیت ارتباط برقرار کنی. حالا این ارتباط به چه صورته، اینجوریه که از منوی صداهای از پیش ضبط شده توسط بازی، شما چیزیو که مدنظرته تا به رفقات بگی انتخاب میکنی و پیامتو بهشون میرسونی.

گیم پلی بازی اسمایت میگه که با هر بازی جدید ، بازیکنا باید خدایان یا شخصیت دیگه ای رو انتخاب کنن تا مثل اونا بازی کنن. در حال حاضر ، بازیکنا میتونن از بین طیف گسترده ای از شخصیت ها از پانتئون های مختلف از جمله چینی ، مصری ، یونانی ، هندو ، ژاپنی ، نورس ، اسلاوی و یوروبا یکشو انتخاب کنن.

یکی از شخصیت ها در بازی smite

هر شخصیت به عنوان یکی از کلاسهای زیر طبقه بندی میشه:

 • Mage یا Warrior
 • Hunter
 • Guardian
 • Assassin

در غیر این صورت ، دو بازیکن توی یه تیم نمیتونن شخصیت یکسانی رو انتخاب کنن (در حالت های رقابتی، هر بازیکن باید از یک شخصیت متفاوت استفاده کنه).

گیمر محترم بازیکن رو از منظر شخص سوم کنترل می کنه ، که این ویژگی منحصر به فرد MOBA است ، چون بقیه بازی های این سبک معمولاً از زاویه دید بالا به پایین انجام میشه. هر خدا دارای یک حمله اساسی ، یک ویژگی منفعل و چهار توانایی با تأثیرات مختلف مانند آسیب به منطقه ، کنترل جمعیت و بسیاری از موارد دیگست.

این توانایی ها وقتی بدست میاد و ارتقا پیدا میکنه که شخصیت بازیکن دارای تجربه از قرار گرفتن در محدوده مینیون ها هنگام کشته شدن ، به زیر کشیدن برج ها یا ققنوس ها و شکست شخصیت های دشمن باشه. حداکثر سطح 20 است و رسیدن به هر سطح متوالی قطعا سخت تر هستش. طلایی که برای خرید اقلامیه که قدرت ، دفاع و تأثیرات منفعل ، معجونات ، بندها و توانایی ها را افزایش میدن، از طریق درآمد دوره ای با کشتن دشمنا (بازیکن و NPC به طور یکسان) یا فروش اشیایی که متعلق به شماست، جمع میشه.

جنگلا منطقه های وسیع بین خطوط هستن، جایی که هیولاهای کنترل شده توسط رایانه مانند بسته های دوچرخه سواری یا فیورها (دومی به طور متناوب به عنوان هارپی نامیده میشه) بصورت دوره ای در مکانهای خاص تخم ریزی میکنن که به طور متقارن بر روی نقشه توزیع میشن.

کشتن این غول ها یا هیولاهای خاص در جنگل باعث میشه که یه “بوف” روی زمین سقوط کنه (جایی که امکانش باشه توسط یه گیمر از هم تیمیای خوت جمع بشه) که بسته به نوع هیولای کشته شده به بازیکنان امتیازاتی از جمله آسیب وارد شده ، سرعت حرکت ، حمله و … میده.

توی این جنگلا که گفتم سه نوع هیولای خاص وجود داره که کمتر ظاهر میشن ولی اگه شانس بیاری و ببینیشون و بتونی از بین ببریشون، به ترتیب به کل تیمت برای مدت زمان مشخصی مقداری طلا میده و وقتی میخوایید از پایگاه بیرون برید بهتون افزایش سرعت میده. البته بعضی هیولاهام هستن که از کشتنشون چیز خاصی نصیبتون نمیشه و فقط یه تجربس و به ارتقا سطحتون کمک میکنه.

حالا گیم پلی بازی اسمایت اومده یه سیستم رتبه بندی برای هر بازیکن گذاشته، توی این لیگ های رتبه بندی شده ،بازیکنا رو با تعدادی از گیمرای دیگه درجه بندی می کنه که این کار نشون میده مهارت فردی گیمر توی چه سطحیه. این گیمر با بازیکنایی که دارای امتیاز مشابه هستن مطابقت داده میشه. هدف این سیستم داشتن 2 تیمیه که دارای TOTAL Elo مشابه هستن.

همونطور که قبل تر گفتم این بازی بیشتر از 100 خدا داره که در سراسر پانتئون های مختلف در سراسر جهان قرار دارن، هر خدا دارای چهار مهارت منحصر بفرد هست و بازی هدفش اینه که شما احساس قدرت کنید. از داشتن Thor گرفته تا تسلط بر سلاحتون به عنوان مولان (که خیلی اتفاقای خفنیو رقم میزنه).

این بازی سطح های مختلفی داره و مهم نیست که شما چقدر مهارت در اجرای بازی داری، چون اسمیت همیشه یه چیزی برات داره! ولی توصیه من اینه که اگر در بازی آنلاین چندنفره تازه کاری از Arena شروع کنی تا هم بهت سخت نگذره هم کلی ایده و ترفند یاد بگیری. یجورایی هم بازی میکنی و لذت میبری، هم آموزش میبینی.

بالاتر گفتم که Smite یه بازی رایگانه ولی درون بازی مجموعه ای از وسایل یا توانایی ها هست که میتونید برای ارتقا خودتون از اون قسمت خرید کنید. اماااا اصلا اجباری نیست و شما میتونید بدون هیچ خریدی در طول بازی خیلیاشونو به دست بیارید.

با این حال، کسایی که تحمل ندارن تا خدایان دونه دونه با بازی کردن براشون باز بشه میتونن با خرید نسخه، Ultimate God Pack for Smite کار خودشونو راحت کنن و در این حالت قفل همه خدایان گذشته ، حال و آینده رو برای بازی باز میکنه.

درگیری بین غول ها در اسمایت بازی

داستان بازی اسمایت (Smite) چیست؟

داستان بازی Smite در ابتدا SMITE: Battlefield of the Gods درمورد اینکه چرا خدایان با هم می جنگیدن ارائه داده شد. این خط داستانی کنار گذاشته شد و خط داستانی Pantheon War جایگزینش شد.

اینطور شد که داستان بازی اسمایت تغییر کرد و CCG اسپین آف به طور خلاصه داستان “جنگ پانتئون” را از طریق ماموریت های آموزشی خودش ادامه داد:

پس از ترور Zeus ، روحش توسط Anubis بازیابی شد. در حالی که سعی داشت که هر چیزی که براش اتفاق افتاده رو به یاد بیاره تا بفهمه چی به چیه و چه اتفاقاتی افتاده، توسط Arachne مورد حمله قرار گرفت ، که Hades خبیث، جناب Archne رو به جنگ Zeus فرستاده. Hades کسیه که آرزو میکنه زئوس بمیره.

خلاصه Zeus توسط Athena نجات یافت و به او گفت كه Ares معتقد بوده كه پانتئون اونها مسئول مرگشن. موقع فرار از دست نیروهای Hades ، با مدوزا روبرو میشن ولی خوشبختانه اونا رو شکست میدن. سپس Zeus تصمیم گرفت که به Olympus برگرده، اما Anubis بهش هشدار داد که اونجا در هرج و مرج گیر افتاده و دیگه چیزی براش توی اونجا باقی نمونده که بخواد بهش برگرده.

حالا Athena به پدرش پیشنهاد می کنه تا متحدان و وفادارای خودشو توی بیابون پیدا کنه تا بتونن یبار دیگه کنار هم جمع بشن، اما پدرش میگه “اول باید خونه رو ببینه” و با این جمله از پیشنهاد آتنا امتناع میکنه.
این خط داستانی هم کنار گذاشته شد و داستان رویداد ادیسه 2018 ، سقوط جنگ جایگزین آن شد.

بازی اسمایت (Smite) کی اومده؟

تاریخ انتشار بازی Smite برای اولین بار در 31 مه 2012 با بتا بسته در دسترس عموم قرار گرفت و در 24 ژانویه 2013 به بتا باز منتقل شد. این بازی در 25 مارس 2014 به طور رسمی منتشر شد.

در آن زمان ، اسمایت به 3 میلیون بازیکن فعال رسید و بعداً 4 میلیون بازیکن در ژوئن همان سال. در سال 2015 ، بیش از 10 میلیون بازیکن Smite رو بازی کردن. در ژوئن 2016 ، استودیوی Hi-Rez اعلام کرد این بازی 20 میلیون بازیکن رو به خودش جلب کرده. در سال 2019 ، این بازی از 30 میلیون بازیکن پیشی گرفت و 300 میلیون دلار درآمد کسب کرد. در آوریل 2020 ، Hi-Rez گزارش داد که این بازی بیش از 40 میلیون بازیکن دارد.

پلتفرم بازی اسمیت (Smite) چیست؟

این بازی هم دستتونو باز گذاشته و بهتون این امکانو داده که با هر وسیله ای که داری بتونی از بازی لذت ببری، در کامپیوتر (PC)، NINTENDO SWITCH، پلی استیشن4 (PS4)، ایکس باکس1 (XBOX1) قابل اجراست.

طبق معمول توصیه میکنم که اگه میخوای از هیچ اخبار جدیدی نسبت به این بازی جا نمونی هر چند روز یه سری به این مقاله بزن، چون ما همیشه پیگیر اطلاعات جدید بازیا هستیم.

نویسنده: تیم ایستگاه بازی
منبع: SmiteGame

4 دیدگاه برای “همه چیز درباره بازی Smite به همراه گیم پلی و بررسی کامل”

 1. سلام عمو ها
  من تا همین امروز فکر میکردم اسم این بازی اسمیت هستش تازه فهمیدم اسمایت هست
  من این بازی رو خیلی وقته دارم بازی میکنم اما اصلا فکر نمیکردم انقدر خفن باشه بعد از خواندن این پست شما تازه خیلی از چیز های بازی رو کشف کردم و حال کردم
  شاید باورتون نشه اما دعوا میکنم که دوستام دستشون به این سایت نرسه چون از وقتی این پستو خواندم دهن همشونو صاف کردم انقدر که من بیشتر از اونا میدونم و به بازی مسلط هستم کلا انگار من از اونا بالا تر هستم

  • سلام احسان جان
   خب خوشالم که تونسته کمکت کنه این مقاله اما رقابت وقتی به ادم حال میده که هیجان داشته باشه و اینکه تو قوتر شدی با خواندن این پست خیلی حال نمیده و زود خسته میشی به نظر من سایت مارو به دوستت معرفی کن یا خودت چیز هایی که یاد گرفتی رو به دوستاتم یاد بده تا هیجان بازی به بالا

 2. سلام
  من این بازی رو تو ps4 خودم دانلود کردم و دارم بازی میکنمش طبق چیز هایی که از روی سایت شما خواندم یه چیز هایی یادگرفتم اما باید بگم این بازی یکم برای من 14 ساله سخت هستش و یکم توش سردرگم میشم. اگه میشه یکم درباره راه یابی بنویسید تا بچه های تو خونه مثل من هم بتونن این بازی های انلاین را بازی کنن
  من همش درحال مردنم یا فقط دنبال یارام میرم که اونا ازم مواظبت کنند این بازی داستان و گیم پلی قشنگی داره اما فکر نکنم به درد من و هم سن های من بخوره سخته بخدا
  من برم ادامه تلاشمو بکنم

  • سلام مینا خانوم
   بله خب بهتره که قبل از اینکه یه بازی رو شروع کنید به رده بندی سنی و اینکه چه سبک و داستان های از بازی ها با روحیه شما سازگار تر هست
   این بازی خیلی هم سخت نیست اما باید یکم تمرین کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...