تامنیل بازی وارفریم

بازی وارفریم (Warframe) که توی این مقاله دربارش صحبت میشه، کاملا جنگی و بزن،بزنه! این بازی جذاب و هیجانی توسط شرکت Digital Extremes تولید و منتشر شده. برای بقیه اطلاعات توی بقیه قسمتای مقاله بی صبرانه منتظرتم. درواقع قراره هر چیزی درباره این بازی هست و برات بگیم از گیم پلی بازی گرفته تا داستان و تاریخ انتشارش. تیم ایستگاه بازی همه تلاششو کرده که تو دیگه هیچ سوالی تو ذهنت نمونه و سیر تا پیاز بازی رو بدون هیچ ابهامی داشته باشی. اگر طرفدار بازی های جنگی و هیجان انگیز هستی به سراغ خوب بازی ای اومدی و جای درستی اومدی برای پیدا کردن اطلاعاتش .

تریلر بازی وارفریم (Warframe)

تریلر بازی وارفریم بسیار از نظر بصری گیمر رو جذب خودش میکنه. ما در واقع شاهد Tenno ها هستیم که به خواب طولانی رفتن و به قرن های بعدی اومدن. با مشاهده تریلر بازی وارفریم حرفی برای گفتن نمیمونه و شما درواقع متوجه خیلی چیزا میشی.

سه تنو وجود داره که با قرار گرفتن مقابل هر کدوم خاطرات و رشادت های اونا به تصویر کشیده میشه و شما در این تریلر حرفه ای از بازی Warframe شاهد توانایی ها و قدرت و وظایف Tenno ها میشی. درواقع نشون داده میشه که این قهرمان ها در زمان خودشون با چه حرکات حرفه ای تونستن پیروز باشن و به وظایف و ماموریت هاشون رسیدگی کنن. با هر کدوم به صورت کامل آشنا میشی.

صداگذاری حرفه ای بازی بسیار نقش مهمی در جذاب نشون دادن تریلر وارفریم داره و برای امتحان حرفم متونی برای چند ثانیه صدای تریلر رو میوت کنی و بعدش با صدای عالی گوش بدی و تفاوت جذاب تر بودنشو به وضوح حس کنی.

قدرت، نبرد، هیجان،سرعت ،لذت و تصویر سازی طبیعی به صورت بسیار شگفت انگیزی در تریلر بازی Warframe به نمایش گذاشته شده؛ فقط کافیه که شما تریلری که برات قرار دادیم رو با دقت هر چه تمام ببینی و از این همه شکوه و جلال تکبیر بگی!

گیم پلی بازی وارفریم (Warframe)

گیم پلی بازی وارفریم به سبک اکشن کار شده که سوم شخصه و یک بازی تک نفره یا چند نفره هستش. در Warframe ، گیمر اعضای Tenno رو کنترل میکنه ، این تنو که میگم یک نژاد از جنگجویان باستانی هستش که از قرن های معلق و دور از آینده زمین بیدار شدن تا توی سیستم سیاره ای با جناح های مختلف در جنگ باشند.

خب بهتره بریم سراغ توضیح واضحی از گیم پلی وارفریم. گیمر با یه شبه قهرمان اصلی خاموش به نام Warframeشروع میکنه؛ این شبه قهرمان یه واحد جنگی بیومکانیکی انسان ساز هستش که دارای چابکی و سرعت فوق العاده و توانایی های بسیار عجیب و خفنه. این وارفریم جذابی که دربارش گفتم سلاح های اساسی رو میتونه انتخاب کنه و به همراه یه کشتی فضایی به نام Orbiter گیم پلی رو شروع میکنه.

لوتوس Tenno رو از طریق شرایط دشوار راهنمایی میکنه ، و همچنین نکاتی رو بیان میکنه که به بازیکن کمک میکنه دشمنان رو شکست بده. برای مقابله با این موضوع ، تنو از لباس های مکانیکی زیستی یا همان Warframes ، استفاده میکنن تا توانایی های منحصر به فرد خودشونو ایجاد کنن.

فقط بعداً در طول بازی، بازیکن کنترل مستقیم “Operator” رو بدست میاره، که قهرمان واقعی Tenno در شکل فیزیکی هست (و دیگه ساکت نیست). اپراتور قادره با بیرون راندن Warframe از نظر جسمی خودشو در محیط نشان بده و با از سرگیری کنترل آن (فرآیندی به نام “انتقال”) ناپدید شه و توانایی های خودش رو داشته باشه.

همچنین، اپراتور قادر به انتقال به یك واحد جنگی كاملاً مكانیكی به نام “Necramech” هست كه پیش تولید فناوری Warframes محسوب میشه. گیمر میتونه با استفاده از یک سکوی جنگی کمکی به نام “Archwing” ، نصب شده روی Warframe ، که دارای مجموعه ای جدید از توانایی هاست ،درگیر نبردهای محدود به فضا بشه.

Archwings در نبردهای فضایی از سلاح های Warframe استفاده نمیکنن ، اما از سلاح های سنگین و محدوده ای به نام “Archguns” استفاده میکنن. با این حال گیم پلی بازی Warframe میگه که ، گیمر میتونه Archgun رو حتی توسط Warframes قابل استفاده کنه. در اواخر سال 2019 ، به روزرسانی به نام Empyrean به این بازی اضافه شد که به بازیکنان اجازه میده یک کشتی فضایی جداگونه به نام ‘Railjack’ رو هدایت و مدیریت کنن ، که برخلاف Orbiter که جنگی نبود، یک کشتی جنگی هستش.

این کار به عنوان یک تجربه گروهی با حداکثر چهار نفر که با هم کار میکنن و وظایف مختلفی رو انجام میدن تا کشتی رو برای نابودی کشتی های دشمن عملیاتی کنند ، طراحی شده.

از طریق Orbiter ، گیمر میتونه هر یک از ماموریت های موجود رو انتخاب کنه. مجموعه اصلی این مأموریت ها، گیمرها رو ملزم میکنه تا مأموریت های خاصی رو در سراسر سیاره ها و قمرهای منظومه شمسی به پایان برسونه ، که با پایان یافتن هر کدوم ازین ماموریت ها در گیم پلی وارفریم؛ گیمر میتونه به باقی سیارات یا مکان های دیگه دسترسی پیدا کنه و در نهایت به جستوجوی خطی داستان به صورت کامل دسترسی داشته باشه.

ماموریت های دیگه با گذشت زمان به عنوان بخشی از جهان زنده بازی به گردش درمیان و یک به یک به شما و بقیه گیمر ها واگذار میشن. این ماموریت ها میتونن شامل مأموریت هایی با جوایز ویژه و چالش های جامع باشن تا در صورتی که در اون موفقیت لازم رو کسب کردی،بتونی از مزایای این ماموریت ها استفاده کنی.

در داخل کشتی ، گیمر همچنین میتونه سایر عملکردهای Tenno خود رو مدیریت کنه، از جمله مدیریت زرادخونه تجهیزات، سفارشی کردن Warframe و سلاح های خودش، ساخت تجهیزات جدید و دسترسی به فروشگاه داخل بازی.

گیم پلی بازی وارفریم میاد به شما یه سری ماموریت میده که توی اینا شما میتونی تنهایی کار کنی یا با تیمی حداکثر 4 نفره پیش بری. سطح ماموریت ها مشخصه و قبل شروع بهت گفته میشه که این ماموریت سخته یا آسونه و یا اصن چی از جونت میخواد! مأموریت ها اهداف مختلفی دارن:

  • شکست تعداد معینی از دشمنان (نابودی)
  • جمع آوری داده ها از پایانه ها بدون فعال کردن هشدارها (جاسوسی / مخفی کاری)
  • نجات زندانیان (نجات) یا دفاع از نقاط روی نقشه برای مدت زمان مشخص (دفاع)

خب بعد از انجام ماموریت های مختلف در گیم پلی وارفریم برات کلی پاداش و جایزه باز میشه که تا قبل ازین برای داشتن اون پاداشا باید هزینه میکردی، اما حالا بخاطر اینکه گیمر خوبی بودی و ماموریت بازی رو به سرانجام رسوندی، وارفریم تصمیم میگیره به پاس قدردانی ازت بهت دستمزد خوب و پاداش بده (تعبیرات خودم بودا! وگرنه سادش میشه اینکه ماموریتو تموم میکنی و بعدش پاداش میگیری.تمام!)

اینها از Warframes که خودشون مجهز بهش هستن، در کنار انواع سلاح ها و توانایی ها برای انجام مأموریت ها استفاده می کند. در حالی که خیلی از ماموریت های بازی از مراحل تولید شده رویه ای (یعنی مراحلی که در طول بازی ایجاد میشود) استفاده می کنند ، به روزرسانی های جدید بازی وارفریم شامل مناطق بزرگ جهان باز مشابه سایر بازی های آنلاین چند نفره هستن و همچنین برخی از ماموریت های خاص داستان با طراحی سطح ثابت وجود دارن.

گیم پلی بازی وارفریم شامل عناصر خاصی از جمله حرکات تیراندازی، پارکور و نقش آفرینی هست تا به گیمر اجازه بده Tenno خودشو با تجهیزات پیشرفته پیش ببره. این بازی هم شامل عناصر پخش کننده در مقابل محیط و هم پخش کننده در مقابل بازیکنه.

بازی وارفریم توسط تراکنش های خرد پشتیبانی میشه، یعنی در واقع خود بازی رایگانه اما توی بازی میتونی هزینه کنی و یه سری تجهیزات تهیه کنی، ولی خرید تجهیزات تنها گزینه نیست و فکر نکن اگه خرید نکنی از بازیکنای دیگه عقب میمونی و میبازی، درواقع میتونی همون تجهیزاتو به مرور دریافت کنی اونم به صورت رایگان.

شخصیت در حال نگاه کردن به صفینه در وارفریم

داستان بازی وارفریم چیست؟

داستان بازی وارفریم زین قراره که، بازیکنان قراره اعضای Tenno رو کنترل کنن ، یک نژاد از جنگجویان باستانی که با بیدار شدن دوباره روی زمین از یک خواب طولانی توی یه قرن دیگه بیدار شدن (مثل همون اصحاب کهف خودمون) و خاطراتشون در مورد جنگ های قدیمی که داشتن برای لحظه ای از دست رفته. در سیستم خورشیدی ، اونها خودشونو درگیر جنگ با Grineer کرده بودن (یک نژادمردسالار از کلون های انسانی و نظامی شده و زوال یافته که بر روی فلز ، خون و جنگ ساخته شدن.)

داستان بازی وارفریم حرفای بیشتری هم واسه گفتن داره؛ Corpus یک شرکت بزرگ با تجهیزات رباتیک پیشرفته و فن آوری لیزر ساخته شده. قربانیان آلوده و مسخ ویروس تکنوسیت هستن ؛ و Sentients ، یک نژاد از ماشین های خودتکثیر ساخته شده توسط یک نژاد دیرپای مردمی معروف به Orokin هست.
تمام جناح هایی که در این بازی مشاهده میشن ، از جمله Tenno ، توسط گروه های متلاشی شده Orokin Empire ایجاد شدن، که Tenno میفهمه تمدن باستان سقوط کرده و قدرت قبلی حاکم در سیستم خورشیدیه. اگرچه بیشترشون در زمان بیدار شدن Tenno مدت زیادیه که از مردنشون گذشته، اما حضور طولانی مدت اونها رو میشه در سراسر سیستم خورشیدی احساس کرد.

قبل از سقوط ، Orokin تلاش کرده بود کهکشان رو تسخیر کنه و کشتی های مستعمره رو از طریق Void (یک فضای فرابعدی که سفر سریع بین سیستم های ستاره ای رو امکان پذیر میکنه)، به بیرون بفرسته. هیچ یک از این کشتی های مسکونی برنگشتن، و اونهایی که با Sentient (مردان مسن) بارگیری کرده بودند با Sentients برگشتن و حالا تصمیم گرفتن که Orokin رو نابود کنن ، که منجر به جنگ قدیمی، ایجاد Tenno و در نهایت سقوط امپراتوری شده.

در داستان بازی وارفریم شما به این حقیقت پی میبری که لوتوس یک Sentient هست ، و علیه دیگران مقاومت میکنه تا از Tenno با توجه به اهمیت اونا محافظت کنه. پدر لوتوس ، که Honhaw نام داره، یه قاتل انتقام جو به نام Stalker رو به Lua (بقایای ماه ) ، میفرسته تا راز اون رو کشف کنه. این Lua رو لوتوس از فضای طبیعی پنهان کرده بود.

لوتوس Tenno رو برای جلوگیری از Stalker به اونجا اعزام میکنه ، چون دقایقی مشاهده میشه که Stalker از موجودی که لوتوس از آن محافظت کرده، در حال رونمایی هستش: یک کودک انسانی معروف به Operator ، که یک Tenno واقعی هستش و جنگ ها رو در طول بازی کنترل میکنه.

داستان وارفریم میگه که اپراتور یکی از چندین کودک اوروکین به شمار میاد که از عبور کشتی Ten-Zero زریمان از طریق Void جان سالم به در برد ، بزرگسالا بعد از سفر خودشون دیوانه شدن. وقتی که کشتی به امپراتوری اوروکین بازگشت ، بچه ها هزاران سال به خواب رفته بودن ، با سقوط امپراتوری بزرگتر ، توسط لوتوس پیدا شدند و به Tenno تبدیل شدند (Tenno به معنی “Ten-Zero” از نام کشتی).

قدرت Void به این کودکان قدرت انتقال رو میده تا بتونن Warframes رو از راه دور کنترل کنن ، و اونها رو به سلاح های قدرتمند در مبارزه با نیروهای در حال حرکت در سیستم خورشیدی تبدیل میکنه.

این بود داستان وارفریم و حالا نوبت شماست که داستان وارفریم رو پیش ببری و با بازی در وارفریم این خط داستانی رو کامل کنی.

دو شخصیت در بازی warframe scene

بازی وارفریم (Warframe) کی اومده؟

درمورد تاریخ انتشار بازی وارفریم حرفا دارم براتون… مفهوم Warframe در سال 2000 آغاز شد ، زمانی که Digital Extremes کار بر روی یک بازی جدید با عنوان Dark Sector رو آغاز کرد. اون موقع ، این شرکت در پشتیبانی از توسعه دهندگان و ناشران دیگه موفق بوده و می خواست بازی خودش رو توسعه بده. بازی با تاخیرهای زیادی روبرو شد و سرانجام در سال 2008 منتشر شد. یعنی تاریخ انتشار بازی وارفریم رسید به 2008.

البته اونموقع همون Dark Sector بود و بعد تیم توسعه دهنده تصمیم گرفت زمام انتشار و کلا همه چیز میزای بازی رو خودش دست بگیره و به همین دلیل در تاریخ 2013 این بازی با عنوان وارفریم توسط خود تیم منتشر شد. که صد البته تغییرات بسیار چشمگیری در بازی به وجود اومده بود.

در ابتدا ، رشد Warframe کند بود ، و با بررسی های درست و حساب شده از انتقادها و تعداد کم بازیکنان تونست ایرادات رو به مرور رفع و رجوع کنه. از زمان انتشار ، بازی رشد مثبتی داشته. این بازی با حضور نزدیک به 50 میلیون بازیکن در سال 2019 یکی از موفق ترین عناوین Digital Extremes به شمار میاد.

یک به روزرسانی متمرکز بر Railjack برای اواسط سال 2021 در نظر گرفته شده، شامل محتوای گسترده و چندین شاخه مهارت جدید با هدف دسترسی بیشتر به بازی انفرادی هستش.

پلتفرم های بازی وارفریم (Warframe) چیست؟

بازی فوق العاده وارفریم در ماه مارس 2013 برای رایانه های شخصی ویندوز (Pc) منتشر شد ، در نوامبر 2013 به پلی استیشن 4 (PS4)، در سپتامبر 2014 به ایکس باکس وان (XBOX1)، در نوامبر 2018 به سوییچ نینتندو ، در نوامبر سال 2020 به پلی استیشن 5 (PS5) و در آوریل 2021 به صورت X / S در ایکس باکس منتقل شد.

همونطور که در جریانید ما همواره در جست و جوی اطلاعات جدید از بازیای سایت هستیم. پس با اطمینان خاطر هر چند روز یه نگاهی به مقاله بازی مورد علاقت بزن شاید حرف جدیدی برای گفتن داشته باشه.

نویسنده: تیم ایستگاه بازی

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...