تامنیل بازی watch dogs legion

بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion عنوان دیگری از سری بازی‌های واچ داگز است. این بازی محصول جدید شرکت صاحب‌نام و موفق Ubisoft برای کنسول پلی استیشن (PS4 و PS5)، ایکس باکس و کامپیوتر (PC) است. ایستگاه بازی قصد دارد تا به بررسی گیم پلی، داستان، بهترین شخصیت‌ها و نقاط قوت و ضعف این بازی بپردازد. در ادامه با ما همراه باشید.

ویدیو تریلر بازی واچ داگز لجیون

تریلر خفن واچ داگز لجیون منتشر شد. برای اینکه با محیط خفن بازی آشنا بشی بهت پیشنهاد میکنم همین الان این تریلرو ببین. یعنی دیدن این تریلر خفن قبل بازی کردن جز واجبات دین هستش. همین الان نگاه کن مومن.تو این ویدیو میتونی با جهان بازی آشنا بشی و شخصیت های بازی رو ببینی و تا یه حدودی از اینکه قراره چه بازی رو بازی کنی دستت میاد.

سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion یک بازی اکشن ماجراجویی است که توسط شرکت Ubisoft در سال 2020 ساخته و منتشر شده است. این بازی در یکی از استودیو های شرکت Ubisoft، یعنی Toronto Studio که در شهر تورنتوی کانادا واقع شده، ساخته شده است. این بازی، سومین بازی اصلی از سری بازی های Watch Dogs و دنباله Watch Dogs 2 است. بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion در آینده ای خیالی از لندنی وحشت انگیز به تصویر کشیده شده است. داستان بازی بر گروهی از هکر ها به نام دد سک (DedSec) تمرکز دارد که در پی پاک کردن سوابق خود در جریان بمب گذاری ها، که به اشتباه به آن ها متهم شده بودند، و نیز آزاد کردن شهروندان خود از زیر سلطه یک شرکت نظامی خصوصی ظالم هستند. شرکتی که بعد از بمب گذاری ها، لندن را به یک شهر تحت نظر تبدیل کرده است.

در کنار عناصر سنتی گیم پلی برگرفته شده از عناوین قبلی، بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion از چند شخصیت استفاده می کند که می توانند استخدام شده و در هر زمانی کنترل شوند. هر شخصیت سوابق و مهارت های مخصوص به خود را دارد. اگر بازیکن گزینه مرگ دائمی (Permadeath) را قبل از شروع بازی فعال کند، هر کدام از این شخصیت ها می توانند برای همیشه ناپدید شوند. گیم پلی همکاری محور بخش چند نفره بازی نیز در دسترس بازیکنان است که به آن ها اجازه می دهد تیم های 4 نفره تشکیل داده تا مراحل را تمام کنند و یا با هم در لندن بچرخند.

بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion در تاریخ 29 اکتبر سال 2020 برای مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن 4 (PS4)، ایکس باکس وان و سرویس بازی ابری گوگل یعنی استیدیا (Stadia) منتشر شد. همچنین، در ماه نوامبر همین سال برای کنسول های ایکس باکس سری ایکس و اس، پلی استیشن 5 (PS5) و پلتفرم بازی ابری هنوز عرضه نشده آمازون یعنی آمازون لونا (Amazon luna) منتشر شده است. بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion به محض انتشار، نظرات مطلوبی به دست آورد ولی با سوالاتی درباره جنبه امکان کنترل چند شخصیت و سبک تکراری مراحل رو به رو شد. علاوه بر آن، نقد هایی نیز به طراحی جهان باز و مکانیک رانندگی آن وارد آمد.

گیم پلی بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion

سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion یک بازی اکشن ماجراجویی سوم شخص است که در جهان باز لندن صورت می گیرد. بازیکن هم می تواند با پای پیاده و با استفاده از حرکات پارکور، با وسایل نقلیه و یا با سیستم سفر سریع (Fast Travel) که از طریق ایستگاه های زیر زمینی انجام می پذیرد، جهان بازی را کاوش کند. بازی از چندین مرحله تشکیل شده است که شامل موارد زیر می شود:

 • مراحل اصلی که داستان بازی را جلو می برند
 • مراحل آزاد سازی که با هدف آزاد کردن بخش هایی از شهر انجام می گیرند
 • مراحل استخدامی که برای اضافه کردن شخصیت های قابل کنترل جدید انجام می شوند
 • فعالیت های جانبی مختلف که بازیکنان قادر خواهند بود یک مرحله یا فعالیت را آزادانه دنبال کنند یا شهر را به دنبال آیتم های مخفی و جمع کردنی جستجو کنند

هر مرحله می تواند به چند روش مختلف انجام شود:

 • روش مبارزه آزاد که با استفاده از انواع مختلف سلاح ها انجام می پذیرد
 • روش مخفی کاری که از محیط، برای جلوگیری از شناسایی شدن و زیر نظر گرفتن الگوی رفتار دشمن استفاده می کند
 • روش هک کردن که با استفاده از وسایل قابل هک برای غلبه بر دشمنان انجام می پذیرد

مبارزات شامل ترکیبی از درگیری های مسلحانه (اعم از سلاح های گرم کشنده و غیر کشنده) و مبارزات دست خالی می باشد. دشمنان در مبارزات، بسته به چگونگی عملکرد بازیکن بر علیه آن ها، از شیوه های مختلفی استفاده می کنند. دشمنان می توانند با استفاده از هواپیما های بدون سر نشین بازیکنان را در هنگام فرار دنبال کنند. بازیکنان نیز، با استفاده از اشیای محیطی قابل هک و مخفی شدن از میدان دید آن ها، می توانند آن ها را گم کنند.

برعکس بازی های قبلی این مجموعه، در بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion امکان استفاده از چند شخصیت در طول بازی وجود دارد که هر کدام از آن ها را می توان از محیط خود بازی استخدام کرد. بازیکن برای شروع بازی، باید یک شخصیت را بعد از چپتر مقدمه انتخاب کند. بقیه شخصیت ها را نیز به محض تمام کردن مراحل اولیه بازی، می تواند از محیط خود بازی استخدام کند که حتی می تواند شامل آن هایی شود که برای گروه های دشمن کار می کنند. این شخصیت های استخدام شده، تبدیل به عواملی می شوند که بازیکن قادر است آزادانه و در هر زمان کنترل آن ها را به دست بگیرد. هر کدام از این شخصیت ها را می توان با گزینه های مختلفی از لباس ها شخصی سازی کرد. همچنین، تا زمانی که یک شخصیت فعال نباشد، سبک زندگی و شغل خود را دارد.

در بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion هر شخصیت استخدامی، بر اساس سوابقش ویژگی ها و مهارت های متفاوتی دارد. مثلا یک جاسوس به سلاحی صدا خفه کن دار دسترسی دارد و می تواند یک اتومبیل جاسوسی مخصوص مجهز به موشک را احضار کرده و با آن در جهان بازی بچرخد. یک گانگستر می تواند دوستانش را برای کمک در دعوا های مشت زنی احضار کند. یک سازنده می تواند از هواپیما های بدون سر نشین بزرگ برای بلند کردن اجسام سنگین و از یک تفنگ میخ کوب در مبارزات استفاده کند. یک معتاد به آدرنالین هم، می تواند آسیب بیشتری برساند، اما هر لحظه امکان بیهوش شدن یا مردنش وجود دارد.

وقتی بازیکن با شخصیت های استخدامی بازی کند، آن ها می توانند تجربه کسب کنند. با استفاده از تجربه خود می توانند مهارت ها و توانایی های اضافی برای بهبود خودشان به دست آورند. بازیکن می تواند با استفاده از تک پوینت ها (Tech Points) ارتقا های اضافی برای همه شخصیت ها تهیه کند. تک پوینت یک آیتم جمع کردنی پراکنده شده در سطح شهر است که می توان از آن برای ارتقای سلاح ها و ابزار ها استفاده کرد. در بازی سگ های نگهبان لژیون یا  Watch Dogs Legionعلاوه بر شخصیت های استخدام کردنی استاندارد، بازیکن می تواند شخصیت های استخدام کردنی ویژه نیز به لیستش اضافه کند. شخصیت های ویژه، که با عنوان شخصیت های دارای اعتبار و منزلت شناخته می شوند، سلاح های استثنایی در اختیار دارند و نسبت به شخصیت های استاندارد، هرچه سطحشان بالا تر برود، مزایای بیشتری دریافت خواهند کرد.

تمام شخصیت های استخدامی بالقوه، آمار و اطلاعات اضافه تری دارند که مشخص می کند آیا می توان آن ها را استخدام کرد یا خیر (نظرشان درباره گروه دد سک مثبت است یا منفی). برخی از آن ها ممکن است به گروه ملحق نشوند. چون یا ترجیح می دهند در گروهی که با آن ها دشمن است عضو شوند، یا بازیکن شخصیتی را در گروهش دارد که آن ها ازش متنفر هستند، یا گروه دد سک با کار هایش به کسی که آن ها رابطه خوبی با او دارند خسارت زده است. اگر بشود یک شخصیت استخدامی را عضو کرد، بازیکن ملزم به کامل کردن ماموریت آن ها، مربوط به مشکلی که نیاز دارند حل شود، می شود. یک نمونه از این ماموریت ها می تواند کمک کردن به یک متعصب مذهبی باشد که اغلب تا دیر وقت برای متوقف کردن عملیات جنایتکارانه کار می کند و می خواهد بفهمد چرا مرتبا توسط جاسوسان تحت نظر قرار می گیرد.

هر کدام از شخصیت های استخدام شده ممکن است در طول بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion توسط گروه های خلافکار یا مجریان قانون کشته شوند. در نتیجه، اگر بازیکن گزینه مرگ دائمی را فعال کرده باشد، به طور کلی از لیست شخصیت های قابل بازی کردن بازیکن حذف خواهند شد. اما اگر بازیکن گزینه مرگ دائمی را فعال نکرده باشد، شخصیت صرفا دستگیر شده و می توان او را توسط شخصیت استخدامی دیگری به سادگی نجات داد. اگر بازیکن تمام شخصیت های خود را بر اثر مرگ یا دستگیری از دست بدهد، بازی پایان می یابد.

بخش آنلاین بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion در یک بروز رسانی رایگان در ماه دسامبر سال 2020 عرضه خواهد شد. در بازی چند نفره، بازیکنان می توانند به تیم های چهار نفره ملحق شوند و پیشرفت خود را بین بخش های تک نفره و چند نفره به اشتراک بگذارند. بازیکنان همچنان، می توانند به عملیات های تاکتیکی (Tactical ops) که ماموریت های همکاری محور طراحی شده برای چهار نفر هستند، دسترسی داشته باشند یا صرفا به همراه یکدیگر آزادانه لندن را بگردند.

افراد در حال نگاه کردن به مانیتور بزرگ در بازی سگ های نگهبان

داستان بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion

گروه دد سک (DedSec) در لندن و به رهبری سابین برنت (Sabine Brandt) و هوش مصنوعی تازه ساخته شده اش، باگلی (Bagley)، متجاوزان مسلحی را شناسایی می کنند که مشغول بمب گذاری در کاخ پارلمان انگلیس هستند. یکی از عوامل گروه دد سک به نام دالتون وولف (Dalton Wolfe) می رود تا بمب ها را خنثی کند که می فهمد متجاوزان عضو گروه هکری به نام زیرو دی (Zero Day) بودند. دی حالی که دالتون تلاش می کند تا از تخریب پارلمان جلوگیری کند، سریعا توسط هواپیما های بدون سر نشین تحت کنترل رهبر گروه زیرو دی هدف گلوله قرار می گیرد. رهبر گروه زیرو دی همچنین، ترتیب انفجار های دیگری در سراسر لندن و نیز دستور حمله به مخفیگاه گروه دد سک را می دهد و سابین را مجبور می کند تا باگلی را خاموش کرده و دیگر پیدایش نشود. به دنبال این بمب گذاری ها، دولت انگلیس قرارداد آلبیون (Albion) را برای برقراری نظم به لندن و دستگیری گروه دد سک، که مسئول این هرج و مرج ها شناخته شدند، منعقد می کند.

ماه ها بعد، آلبیون قانون را بدون نظارت سیاسی اجرا می کند که در پی آن، شهر با کمک SIRS (مجموعه ای از آزانس های اطلاعاتی) به مکانی تحت نظر گرفته شده تبدیل می شود. در نتیجه این اتفاق، آزادی های شخصی شهروندان لندن شدیدا محدود می شود و زندگی هایشان مرتبا تحت نظارت قرار می گیرد. آن هایی هم که به شیوه های آلبیو اعتراض کنند، دستگیر یا ناپدید می شوند. اگر چه با وجود آلبیون، جرایم سازمان یافته رو به افزایش می رود. با وجود این که اکثر اعضای گروه دد سک توسط آلبیون دستگیر یا کشته شده اند، سابین با استخدام اعضای جدید، مجددا باز می گردد و با کمک آن ها مخفیگاه و باگلی را راه اندازی می کند. گروه دد سک به آرامی قدرت خود را با استخدام افراد بیشتر به دست می آورد. همچنین، تحت هماهنگی سابین و کمک باگلی، موفق می شود تا با تشویق مردم به قیام در اعتراض به دیکتاتوری، بخش های مستقلی از شهر را آزاد کند.

در همین زمان، گروه دد سک با تحقیق پیرامون بمب گذاری ها، متوجه می شود که مدیر عامل آلبیون، نیگل کس (Nigel Cass) و رهبر دار و دسته کلن کلی (Clan Kelly)، ماری کلی (Mary Kelly)، هر دو به نحوی در اتفاقات لندن دست داشتند و از شرایط کنونی لندن برای رسیدن به اهدافشان نفع می برند. یکی از اعضای SIRS به نام ریچارد مالیک (Richard Malik)، با گروه دد سک تماس می گیرد و می گوید که سر نخی از گروه زیرو دی و نیز مدارکی دارد که ثابت می کند رهبر SIRS، امیلی چایلد (Emily Child) مسئول بمب گذاری ها بوده است. اما وقتی چایلد با گروه دد سک رو به رو می شود، معلوم می شود که سر نخ مالیک ساختگی بوده و قصد داشته تا با نفوذ به گروه، هویتشان را برای آلبیون فاش سازد. در تلاش برای گرفتن مالیک، گروه دد سک برای بمب گذاری دیگری که منجر به کشته شدن چایلد و سلطه مالیک بر SIRS می شود، متهم شناخته می شود. با کمک باگلی، گروه دد سک سر انجام موفق می شود مالیک را گرفته و سوابقشان را پاک کنند. جدا از آن، متوجه می شوند که مالیک پشت بمب گذاری های گروه زیرو دی نبوده است.

با ادامه دادن تحقیقاتشان درباره کس و کلی، گروه دد سک متوجه می شود که کلی به گروه زیرو دی کمک کرده تا بمب ها را به داخل کشور قاچاق کند. در حال حاضر نیز، در ربودن آدم ها از یک مرکز بزرگ اخراج از کشور نقش دارد و آن ها را به عنوان برده یا اهدا کننده عضو می فروشد. گروه دد سک موفق می شود تا به یکی از حراجی های برده کلی وارد شود و و او را رها کند تا توسط افراد به بردگی گرفته شده به سزای اعمالش برسد. با از بین رفتن کلی، گروه روی کس متمرکز می شود. گروه دد سک می فهمد که کس به گروه زیرو دی در کار گذاری بمب ها کمک کرده و قصد دارد تا با استفاده از ارتشی از هواپیما های بدون سر نشین خودکار، صلح را به لندن باز گرداند. گروه دد سک پروژه هواپیما های بدون سر نشین را متوقف و جنایات کس را فاش می کند. به همین خاطر، کس مجبور می شود تا در پایگاه اصلی آلبیون، در برج لندن، مخفی شود. گروه دد سک با ترس از واکنش انتقام جویانه کس علیه کسانی که بخواهند او را دستگیر کنند، خود مجبور به کشتن او می شود.

زمانی که گروه دد سک در حال برپایی جشنی برای اقدامات خود هستند، گروه زیرو دی ناگهان آن ها را هک می کند و تکنولوژی آن ها را می دزدند. با ردیابی هک، گروه دد سک متوجه می شود که سابین پشت همه بمب گذاری ها و گروه زیرو دی بوده و کس نیز با او همکاری می کرده تا اینکه کس سابین را برای در دست گرفتن کنترل تکنولوژی جمع آوری اطلاعات، دور می زند. در جواب، سابین با تشکیل دوباره گروه دد سک به دنبال انتقام از کس بوده است که موفق هم شده و آن چه کس از او دزدیده بوده را دوباره به دست آورده و به دنبال دیگر مولفه های مورد نیازش می گردد. گروه دد سک با مقاومت در برابر تلاش های سابین برای متوقف کردن آن ها، می فهمد که سابین قصد دارد تا از تکنولوژی که دزدیده است برای ساخت پچ برای باگلی استفاده کند تا بتواند از آن برای به دست گرفتن کنترل و به هرج و مرج کشاندن کشور به این امید که جامعه را وادار به چشم پوشی از این تکنولوژی و شروعی دوباره کند، استفاده کند. برای جلوگیری از این کار، باگلی با کمال میل موافقت می کند که خاموش شود. در راستای جلوگیری از هرج و مرج حاکم شده بر لندن توسط سابین، در حالی که گروه دد سک با موفقیت باگلی را خاموش کرده و از ارسال پچ به سراسر کشور جلوگیری می کند، سابین را می کشد.

در حالی که دولت انگلیس در قراردادش با آلبیون تجدید نظر می کند و قوانین محلی دوباره به اجرا در می آیند، گروه دد سک در نهایت سوابقشان را پاک می کنند و برای افشا سازی جنایات و فساد های قابل توجه شهر، مورد ستایش قرار می گیرد. در صحنه ای پایانی از بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion آن ها موفق می شوند باگلی را به وضعیت اصلی خودش بر گردانند و در افشا سازی جنایات و فساد های شهر و پایان دهی به اهداف خودخواهانه، از کمک آن استفاده کنند.

شخصیت اصلی بازی watch dogs legion پشت به دوربین

بهترین شخصیت های استخدامی بازی سگ های نگهبان لژیون یا Watch Dogs Legion

 • کارگر ساختمانی

شما می توانید کارگر ساختمانی را در هر سازه در حال ساختی پیدا کنید. اگر گزینه مرگ دائمی را فعال کرده باشید، احتمالا زود آن ها را از دست خواهید داد. کارگران ساختمان بسیار به درد بخور هستند. تفنگ میخ کوب آن ها مثل یک کلت صدا خفه کن دار عمل می کند، یونیفرم آن ها باعث می شود تا بتوانند بدون شناسایی شدن به سازه های در حال ساخت نفوذ کنند و هواپیما های بدون سر نشین باری آن ها نیز می توانند تقریبا به همه جای شهر، از جمله پشت بام ها که راه دسترسی دیگری ندارند، برده شوند.

 • جاسوس

می توانید آن ها را در شهر وست مینستر بیابید. کلت صدا خفه کن دار آن ها وسیله ای عالی برای کشتار است، ساعت جاسوسی آن ها اسلحه های دشمن را در نزدیکی خود از کار می اندازد و اتومبیل آن ها نیز مجهز به موشک و پنهان گر است.

 • آدمکش حرفه ای

می توانید آن ها را در ناین المس (Nine Elms) پیدا کنید. اگر می خواهید کشتار راه بیاندازید، به سراغ آدمکش های حرفه ای بروید. این شخصیت ها با در دست داشتن سلاح های مرگبار گزینه های خوبی برای درگیری های مسلحانه هستند. آن ها می توانند در کنار غلت زدن برای جلوگیری از آسیب، کشتار سریع نیز اجرا کنند.

 • راننده فرار

شما می توانید آن ها را در برج هملتس (Tower Hamlets) پیدا کنید. فرار کردن از دست آلبیون در خیابان های پر ترافیک لندن کار ساده ای نیست؛ مگر اینکه راننده فرار باشید. آن ها دارای اتومبیل تقویت شده هستند و می توانند در حال رانندگی بسیار راحت تر از سایرین اتومبیل های دیگر را هک کنند. همچنین، دارای مصونیت در تعقیب هستند؛ به این معنی است که هواپیما های بدون سر نشین قادر به تعقیب آن ها نخواهند بود.

 • متخصص هواپیما های بدون سر نشین

می توانید آن ها را در لمبث (Lambeth) بیابید. آن ها قادرند هواپیما های بدون سر نشین معمولی و شوک زا احضار کنند که مشکلات جدی را برای دشمنان به وجود می آورند. به علاوه، آن ها از ابتدای کار می دانند چطور هواپیما های بدون سر نشین را هک کنند؛ پس نیازی به صرف کردن تک پوینت برای این منظور نخواهید داشت.

نویسنده: تیم ایستگاه بازی

منبع: IGN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...